خبر فوری

بازداشت ۹ مظنون در رابطه با کشتار پاریس

 نظرها
بازداشت ۹ مظنون در رابطه با کشتار پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برنارد کزنو، وزیر کشور فرانسه از بازداشت ۹ مظنون در رابطه با حمله مسلحانه به دفتر هفته نامۀ شارلی ابدو خبر داد.

به گفته وزیر کشور فرانسه در این مرحله از تحقیقات پلیس، ارتباطی میان حادثه تروریستی روز چهارشنبه در پاریس با تیراندازی منجر به قتل یک افسر پلیس در شهر مونروژ دیده نمی شود.

پلیس فرانسه بعد از ظهر پنجشنبه اعلام کرد که دو مظنون متواری به نام های سعید کواچی و شریف کواچی در شهری واقع در شمال شرقی پاریس رویت شده اند.

همچنین مسوول یک جایگاه عرضه سوخت خودرو نیز در شهر کوچکی به نام “ان” به پلیس خبر داد که مظنونان را مسلح به کلاشنیکف و خمپاره انداز دیده است.

عملیات جستجو برای عاملان کشتار ۱۲تن در پاریس بلافاصله بعد از وقوع این رویداد آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه نیز ضمن تشکر از شهروندان این کشور برای اعلام همبستگی با قربانیان گفته است: «از طریق شما، رسانه ها، از مردم فرانسه که با تجمع به قربانیان ادای احترام کردند قدردانی می کنم. این تجمع ها امروز و تا پایان هفته ادامه خواهند داشت و نشان از ارادۀ فرانسه برای مبارزه در راه آزادی، دموکراسی و تساهل ماست.»

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت حمله به دفتر هفته نامه طنز شارلی ابدو را بعهده نگرفته است. این رویداد علاوه بر ۱۲کشته، شماری مجروح برجا گذاشت که پیش تر حال ۴ تن از آنان وخیم گزارش شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.