وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رقابت چشمگیر زنان فیلمساز بر سر خرس نقره ای در برلین

 نظرها
رقابت چشمگیر زنان فیلمساز بر سر خرس نقره ای در برلین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین موسوم به برلیناله با حضور تعداد قابل توجهی از زنان فیلمساز گشایش یافت.

حضور زنان فیلمساز برای رقابت بر سر خرس نقره ای توجه برگزارکنندگان برلیناله را برانگیخته است.

دی تر کوسلیک، مدیر این جشنواره می گوید: «از ۴۰۰ فیلمی که ما در این جشنواره نمایش می دهیم ۱۱۴ یا ۱۱۶ اثر ساخته زنان است. این جالب است.»

دارن آرونوفسکی، نویسنده و کارگردان «مرثیه ای برای یک رویا» نیز که ریاست هیات داوران در بخش بین المللی را در این دوره از برلیناله عهده دار است می گوید: «دیدن ۱۹ فیلم طی ۱۰ روز خیلی زیاد است ولی ما این کار را می کنیم و فیلم ها هم عالی هستند. خیلی هیجان بخش است و افتخار بزرگی است که اینجا باشیم.»

تازه ترین ساخته ایزابل کواشِت، فیلمساز اسپانیایی با نام «هیچکس شب را نمی خواهد» به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شد و به نمایش درآمد.

جعفر پناهی، فیلمساز ایرانی نیز فیلم «تاکسی» را به این جشنواره فرستاده است. در حال حاضر آقای پناهی در ایران اجازه فیلمسازی ندارد. وی سال گذشته برای نمایش فیلم «پرده» به جشنواره فیلم برلین دعوت شد ولی اجازه خروج از کشور را نیافت.

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری این جشنواره بین المللی فیلم در برلین می گوید: «جشنواره برلیناله امسال در حالی گشایش یافت که وعده داده شده رقابتی سخت در پی باشد. همه در انتظار تماشای فیلم هایی با حضور ستاره هایی بزرگ همچون نیکول کیدمن، ناتالی پورتمن و جیمز فرانکو هستند.»