وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نشست بی نتیجه گروه یورو بر سر بدهی های یونان؛ گفتگوها ادامه دارد

 نظرها
نشست بی نتیجه گروه یورو بر سر بدهی های یونان؛ گفتگوها ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست روز چهارشنبه گروه یورو (متشکل از وزیران دارایی منطقه پولی یورو) در زمینه بدهی های یونان پس از ساعت ها بحث و گفتگو بدون نتیجه پایان یافت.

ادامه مذاکرات به روز دوشنبه موکول شد. تمدید برنامه نجات مالی کنونی محور اصلی گفتگوهای روز گذشته در نشست بروکسل بود. برنامه ای که دولت جدید یونان حاضر نیست به آن تن دهد. با اینحال آینده نقدینگی، اصلاحات اقتصادی و بازپرداخت بدهی ها منوط به ادامه مذاکرات تا رسیدن به نتیجه مطلوب است.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان ضمن سازنده خواندن گفتگوها، امیدوار است که روز دوشنبه نتیجه حاصل شود. او گفت: «از طرف ما درخواستی برای ادامه برنامه نجات مالی کنونی مطرح نشده است. به ما می گویند که باید برنامه نجات را توسعه دهیم. قبلا توضیح داده ایم که ما انتخاب شدیم تا منطق این برنامه را زیر سوال ببریم.»

از سوی دیگر یرون دی سی بلوم، رئیس گروه یورو ضمن تنش آلود توصیف کردن مذاکرات گفت: «تمایل شدیدی به دستیابی به توافقی تدریجی طی روزهای آینده داشتم اما متاسفانه نتوانستیم آن را صورت دهیم و گفتگوها روز دوشنبه دنبال می شود.»

افی کوتسوکوستا، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «تمام نگاه ها به نشست غیررسمی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه دوخته شده است. نشستی که حاوی پیام سیاسی مهمی خواهد بود. نشست روز گذشته گروه یورو از فاصله عمیق میان دو طرف حکایت دارد و برای پرکردن آن باید امتیازاتی واگذار کرد.»