خبر فوری
This content is not available in your region

دو نفر در ارتباط با حملات کپنهاگ متهم شدند

نظرها
دو نفر در ارتباط با حملات کپنهاگ متهم شدند
اندازه متن Aa Aa

پلیس دانمارک بازداشت دو نفر را به اتهام همدستی و کمک به عامل حملات تروریستی در کپنهاگ تایید کرده است. هر دو نفر تفهیم اتهام شده اند.

در دو حمله جداگانه در تعطیلات آخر هفته به محل برگزاری یک همایش (کافه فرهنگی) و یک کنیسه، دو شهروند کشته و پنج پلیس نیز زخمی شدند.

عامل احتمالی این حملات که برخی رسانه ها از او با عنوان عمرالحسین، بیست و دو ساله یاد کرده اند، در دانمارک متولد شده و سابقه بزهکاری در پرونده او دیده می شود. او که بتازگی از زندان آزاد شده بود، در تبادل آتش با نیروهای پلیس از پای در آمد.

لارس ویلکس، هنرمند سوئدی که کاریکاتورهایش از پیامبر اسلام پیش تر جنجال آفرین شده بودند، از مدعوین ویژه نشست کافه فرهنگی بود که آسیبی ندید.

بگفته سازمان اطلاعاتی دانمارک احتمال اینکه مظنون تحت تاثیر تفکرات گروههای افراط گرای اسلامی دست به چنین اقداماتی زده باشد، بسیار زیاد است.

از قرار معلوم او تحت تاثیر حمله تروریستی به هفته نامه «شارلی ابدوی» پاریس قرار داشته و در اقدام خود از شیوه مشابه استفاده کرده است.

دانمارکی های بسیاری تحت تاثیر این حملات، بشدت نگران وضعیت امنیتی کشورشان شده اند. به احترام قربانیان این حملات، دوشنبه صبح در سراسر دانمارک پرچمها به حالت نیمه برافراشته درآمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.