خبر فوری

مراسم تدفین یاشار کمال، نویسنده کردتبار ترکیه در استانبول برگزار شد

 نظرها
مراسم تدفین یاشار کمال، نویسنده کردتبار ترکیه در استانبول برگزار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مراسم تدفین یاشار کمال، نویسنده کردتبار ترکیه، در استانبول برگزار شد.

این مراسم با حضور هزاران نفر از جمله دهها شخصیت جهان هنر و همچنین سیاستمدارانی همچون عبد الله گل، رییس جمهور سابق ترکیه برگزار شد.

او که متولد 1923 در عثمانیه واقع در جنوب ترکیه بود،از مدافعان سرسخت حقوق اقلیتها و بخصوص کردها در این کشور محسوب می شد و 35 رمان و مقاله از جمله در زمینه مبارزه فقرا برای احقاق خود از ثروتمندان، از او بر جا مانده است.

جان دوندار، سردبیر روزنامه جمهوریت، با بیان این که یکی از چهره های مهم جهانی از دست رفته، گفت: “از این که در یک عصر و در یک سرزمین با او زندگی می کردیم، خوشحال و مفتخریم.”

بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز در استانبول هم با اشاره به این که نوشته های یاشار کمال، قادر بود اقشار مختلف مردم ترکیه را در مراسم تدفین او گرد هم آورد، گفت: “بسیاری از هنرمندان، سیاستمداران و مردم عادی برای وداع با او به مسجد تشویکیه استانبول آمده بودند. اکنون این نویسنده بزرگ با کتابهایش زنده است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.