خبر فوری
This content is not available in your region

بحران سیاسی علیه دولت دیلما روسف همزمان با فساد مالی در برزیل

نظرها
بحران سیاسی علیه دولت دیلما روسف همزمان با فساد مالی در برزیل
اندازه متن Aa Aa

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل در حالی خواهان سخت تر کردن سیاستهای ریاضت اقتصادی برای کمک به حل بحران موجود در این کشور شد که اعتراضها، بویژه از سوی مخالفان دولت حاکم، علیه گسترش دایره فساد مالی در برزیل رو به افزایش است.

دادگاه عالی برزیل از آغاز رسیدگی به پرونده اتهام فساد مالی ۴۹ تن از جمله گروهی از معاونان سابق دولت از ۵ حزب که اغلب آنها به حزب حاکم دولت وابسته اند، در ارتباط با پرونده «پتروبراس» خبر داده است.

رئیس جمهوری برزیل پس از افشای فساد مالی شرکت نفتی «پتروبراس» اعلام کرد که دولت وی در حال تلاش برای مبارزه با مصونیت افراد از مجازات، در مورد این پرونده است.

همزمان با شدت گرفتن بحران اقتصادی در برزیل گروهی از فعالان سیاسی و اجتماعی در شبکه های توییتر و فیسبوک، مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی علیه رئیس جمهوری در روز ۱۵ مارس دعوت کرده اند.

اعتراضها علیه دولت، نسبت به پرداخت هزینه های بالا و افزایش مالیاتها از زمان برپایی جام جهانی سال ۲۰۱۴ فوتبال در ریودوژانیرو آغاز شده است. معترضان خواهان کناره گیری خانم روسف از قدرت هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.