خبر فوری
This content is not available in your region

ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا

نظرها
ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا می گوید مقامات مسئول در ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا موفق بوده اند. در سال گذشته، اداره هشدار فوری اتحادیه اروپا، تعداد دو هزار و چهارصد و سی و پنج هشدار در مورد اقلام خطرناک به کشورهای عضو ارسال کرد.

شاخص اقلام خطرناک در بازارهای اروپا نسبت به سال پیش از آن، سه درصد افزایش یافته است، اما کمیسیون می گوید توانایی مقابله با آنرا دارد.

ورا یورووا، کمیسر اتحادیه اروپا در حمایت از مصرف کننده می گوید: “کمیسیون اروپا همه روزه از مقامات کشورهای عضو اطلاعات مربوط به اقلام خطرناکی را که در بازارهایشان یافته اند دریافت کرده و سپس آنرا به تمام کشورهای اتحادیه ابلاغ می کند تا آنها را از بازارهایشان جمع کنند.”

حدود شصت و چهار درصد این اقلام از چین وارد اروپا می شود. اسباب بازی کودکان، کفش، محصولات مخصوص خردسالان و پارچه بیش از نیمی از این اقلام را تشکیل می دهند که در ساخت آنها مواد شیمیایی خطرناک به کار رفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.