خبر فوری

یوروگروپ: بدون اجرای اصلاحات هیچ مبلغی به یونان پرداخت نمی شود

 نظرها
یوروگروپ: بدون اجرای اصلاحات هیچ مبلغی به یونان پرداخت نمی شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیران دارایی حوزه پولی یورو در نشست روز جمعه خود در لتونی به یونان هشدار دادند تا آتن با اجرای کامل اصلاحات اقتصادی آنان موافقت نکند خبری از پرداخت باقیمانده بسته نجات مالی نخواهد بود.

رئیس یوروگروپ، گروهی که متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو حوزۀ پولی یورو است همچنین پرداخت ۷.۲ میلیارد یورو به یونان را پس از ماه ژوئن ممکن ندانست.

یرون دیسلبلوم با بیان این که وزرای دارایی امیدوارند بودند تا در نشست مهم روز جمعه به توافقی با یونان دست پیدا کنند گفت:« هنوز از توافق دوریم و مایلم بار دیگر تاکید کنم توافق جامع پیش نیاز هر گونه و هر مبلغ پرداختی به یونان است.»

آقای دیسلبلوم از این هم فراتر رفت و بازبینی پیشرفت های حاصل شده با دولت یونان را به ۱۱ ماه مه موکول کرد، یک روز پیش از آن که یونان ملزم است تا ۷۵۰ میلیون یورو از بدهی هایش را به وام دهندگان بین المللی بپردازد.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی دولت چپگرای یونان روزهای سختی را در پیش رو دارد. وی روز جمعه امتیازاتی را به همتایان اروپایی اش داد اما تاکید کرد که انتظارات از آتن در خصوص اصلاحات اقتصادی و بازپرداخت بدهی ها باید با واقعیت اقتصاد و جامعه یونان همخوانی داشته باشد.

دولت یونان باید حقوق کارمندانش را بپردازد و به پول نیاز دارد. شاید همین موضوع و نیز سرسختی یوروگروپ بود که آقای واروفاکیس را واداشت تا از نهادهای دولتی و محلی یونان بخواهد تا موجودی اشان را روانه بانک مرکزی آتن کنند، مبلغی که در مجموع معادل دو میلیارد یورو خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.