خبر فوری

وحشت از پس لرزه ها شهروندان کاتماندو را روانه خیابانها کرده است

 نظرها
وحشت از پس لرزه ها شهروندان کاتماندو را روانه خیابانها کرده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس لرزه ها در کاتماندو باعث شده است تا بسیاری از شهروندان پایتخت نپال دومین شب پس از زمین لرزه را بیرون از خانه ها و در فضای باز سپری کنند.

یک گردشگر فرانسوی که شب را در یکی از میادین اصلی کاتماندو سپری کرده است می گوید: “دیشب در خیابان خوابیدیم چرا که نگران خرابی ساختمان بودیم. ما در آن هتلی که می بنیید در طبقات بالای ساکنیم. اینجا هستیم تا وضعیتمان روشن شود.”

یکشنبه بار دیگر پس لرزه های شدید ساکنان و گردش
گران مقیم کاتماندو را مستاصل کرد. شدت برخی از آنها به حدی بود که در هزار کیلومتری کاتماندو یعنی دهلی نو نیز لرزه ها احساس شدند.

این در حالیست که زمین لرزه شنبه همچنان قربانی می گیرد تعداد کشته ها از دو هزار و چهار صد نفر نیز گذشته است.

دولت نپال دچار آشفتگی بی سابقه ای برای امداد است و امکانات لازم برای نجات کسانی که زیر آوار مانده اند فراهم نیستند. هر چند نیروهای امداد از کشورهای همسایه هند و چین برای کمک به منطقه اعزام شده اند اما بدلیل کوهستانی بودن این کشور نجات جان بسیاری از زلزله زدگان دشوار به نظر می رسد.

در پی این زمین لرزه جریان آب و برق و نیز ارتباط مخابراتی در بسیاری از مناطق نپال قطع شده و به دلیل تخریب جاده ها، دسترسی به برخی مناطق دور افتاده و کوهستانی غیر ممکن است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.