خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش ناآرامی در پایتخت بوروندی

نظرها
افزایش ناآرامی در پایتخت بوروندی
اندازه متن Aa Aa

پیر انکورونزیزا، رئیس جمهوری بوروندی با وجود اعتراض های گسترده خیابانی، برای سومین دوره متوالی در انتخابات سراسری اعلام نامزدی کرد.

این در حالی است که از ناآرامی های پایتخت در پی اعتراض به تصمیم وی برای ادامه در دست داشتن قدرت حدود دو هفته می گذرد. یکی از معترضان در پایتخت می گوید: «پلیس مزاحمت ایجاد می کند و در روز روشن به سوی ما شلیک می کند. ارتش هم به ما کمکی نمی کند ولی ما معترضان اینجا را ترک نمی کنیم. ما مبارزه می کنیم و باید که اینجا بمانیم.»

دست کم ۱۳ تن کشته و ۲۱۶ شهروند در اعتراض های خیابانی که از ۲۵ آوریل آغاز شد مجروح شده اند. روز جمعه و پس از ثبت نام رئیس جمهوری برای نامزدی در انتخابات، اعتراض های بوجومبورا افزایش یافت.

از سویی دیگر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که در هفته های اخیر بیش از ۵۰ هزار تن از شهروندان بروندی به رواندا گریخته اند. این پناهجویان نگران افزایش خشونت ها پس از برپایی انتخابات هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.