خبر فوری
This content is not available in your region

متهمان «شورش استادیوم پورت سعید» دوباره محاکمه می شوند

نظرها
متهمان «شورش استادیوم پورت سعید» دوباره محاکمه می شوند
اندازه متن Aa Aa

دادگاه جنایی پورت سعید که ۳۰ مه در قاهره برپا شد، تصمیم گرفت ۷۳ تن از متهمان فاجعه موسوم به «شورش استادیوم پورت سعید» را مجددا محاکمه کند.

در جریان این درگیری در تاریخ یکم فوریه سال ۲۰۱۲، دست کم ۷۲ نفر جان خود را از دست دادند. پیش از این دادگاهی ۲۱ تن از متهمان این حادثه را به اعدام محکوم کرده بود. خانواده کشته شدگان بیرون دادگاه در اعتراض به تصمیم تجدید نظر در این رای، تجمع کردند.

یکی از اعصای خانواده کشته شدگان می گوید: «به ما اهمیتی نمی دهند چون از وزارت کشور می ترسند. متهمان هم پشت میله ها حرکات تحریک آمیز می کنند و تی شرت هایی با شعار تیم پورت سعید می پوشند. دادگاه امروز برای برقراری عدالت برپا شده، اما آیا چنین شد؟ گناه کسانی که کشته شدند چه بوده است؟»

هواداران تیم فوتبال المصری، پس از شکست خانگی ۳-۱ برابر الاهلی قاهره، به سکوی تماشاگران حریف حمله ور شدند و فاجعه ای مرگبار و بی سابقه را در تاریخ فوتبال مصر رقم زدند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره، می گوید: «تصمیم امروز همچنان پرونده را باز نگه می دارد، در حالی که آن کشتار در حافظه مردم مصر حک شده است و خانواده قربانیان و متهمان همچنان در انتظار یافتن راه چاره ای هستند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.