خبر فوری

اکران «آقای هولمز»، اقتباس سینمایی جدید از اسطوره کارآگاهان جهان

اکران «آقای هولمز»، اقتباس سینمایی جدید از اسطوره کارآگاهان جهان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیلم «آقای هلمز» به کارگردانی بیل کاندون، اقتباس سینمایی جدید از شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی زیرک و مشهور و اسطوره کارآگاهان جهان است. اکران جهانی این فیلم از تابستان امسال در سینماهای اروپا و ایالات متحده آمریکا آغاز می شود.

در این فیلم، ایان مک کلن نقش هولمز ۹۳ ساله را بازی می کند که در مراحل اولیه ابتلا به بیماری فراموشی است. هلمزی که بازیگر بریتانیایی نقشش را بازی می کند با شرلوک هولمزِ سر آرتور کانن دویل، خالق این شخصیت فرق دارد.

«آقای هولمز» کارآگاهی است که بازنشسته شده و در ساسکس انگلستان به پرورش زنبور مشغول است و می خواهد یکی از معماهای جوانی اش را حل کند که به زنی زیبا مربوط می شود.

سر ایان مک کلن درباره شخصیت هولمز در این فیلم می گوید: «هولمز را در این فیلم هنگامی می بینیم که مدتهاست بازنشسته شده و ۹۳ سال دارد و تلاش می کند آخرین معمای عمرش را حل کند، معمایی که در دوران اوجش نتوانسته است حل کند. در نتیجه، من باید نقش هولمز جوان و هولمز میانسال را بازی می کردم. از این نظر، فیلم “آقای هلمز” بر دیگر اقتباسهای سینمایی این اثر برتری دارد.»

بیل کاندون، کارگردان فیلم می گوید: «تا به حال تعبیرهای مختلفی از شخصیت شرلوک هولمز بروی پرده آمده است. هولمزی که ما خلق کردیم هولمز خیالی نیست، واقعی است. بر اساس اسطوره هولمز، شخصیتی واقعی تر خلق کرده ایم. داستان فیلم در اواخر دهه ۴۰ میلادی می گذرد. این هولمز ۹۳ سال دارد و در فیلم چیزهایی درباره این شخصیت می بینیم که قبلا نمی دانستیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.