خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار نمایندگان پارلمان فرانسه از کریمه خشم اوکراین را برانگیخت

نظرها
euronews_icons_loading
دیدار نمایندگان پارلمان فرانسه از کریمه خشم اوکراین را برانگیخت
اندازه متن Aa Aa

ده تن از نمایندگان پارلمان فرانسه روز جمعه وارد کریمه شدند. در ابتدای این سفر دو روزه، آنها با شهروندان یالتا و سواستوپول دیدار کرده و با حضور در مزار سرباز فرانسوی (کشته شده در جریان جنگ کریمه و دفاع از سواستوپول در سال های ۱۸۵۴-۱۸۵۵) به وی ادای احترام کردند.

تیری ماریانی، یکی از این نمایندگان گفت: «ما دراین دو روز هیچ نیروی نظامی را ندیدیم که این منطقه را به اشغال درآورده باشد. تغییر ذهنیت ایجاد شده زمان بر است. اما می توانم بگویم که ما تصویر متفاوتی را به دنیا منتقل خواهیم کرد.»

سفر نمایندگان پارلمان فرانسه به کریمه خشم اوکراین را برانگیخت و در پی آن سفیر این کشور در فرانسه، ضمن ابراز تاسف عمیق خود، آن را بی احترامی به قوانین اوکراین، حاکمیت ملی آن و مغایر با موازین بین المللی خواند.

به گفته سفیر اوکراین این سفر از سوی مقام های روسیه برنامه ریزی شده است. موضع گیری اوکراین با انتقاد وزیر خارجه فرانسه روبرو شد.

شبه جزیره کریمه در سال گذشته طی یک همه پرسی جنجالی از اوکراین جدا و به فدراسیون روسیه ملحق شد، اقدامی که موجب رویگردانی غرب از مسکو شد و تحریم هایی علیه روسیه را به همراه داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.