وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آمریکا انتخابات بوروندی را ناسالم می داند

 نظرها
آمریکا انتخابات بوروندی را ناسالم می داند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همان طور که انتظار می رفت، نام پیر انکورونزیزا برای بار سوم به عنوان پیروز انتخابات رئیس جمهوری بوروندی اعلام شد. او در این انتخابات که آمریکا، و بسیاری دیگر از کشورهای غربی در سلامت آن تردید کرده اند، نزدیک به هفتاد درصد آرا را کسب کرده است.

گروه های مخالف سیاسی این کشور انتخابات روز سه شنبه را تحریم کرده بودند. بر اساس قانون اساسی بوروندی، یک فرد نمی تواند بیش از دو دوره پیاپی به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شود.

آلن نیامیتوه، وزیر خارجه بوروندی گفت: «ناظران دعوت شده بودند. اگر سازمان ها خودشان تصمیم گرفتند که ناظران شان را با این که دعوت شده اند، به اینجا نفرستند، دلیلش را نباید در کشور دعوت کننده پیدا کنید. ما فکر می کنیم کسی نمی تواند انتخاب مردم در یک کشور مستقل را نادیده بگیرد یا این که آن را تفسیر به رأی کند.»

بوجومبورا، پایتخت کشور سه و نیم میلیونی بوروندی در مرکز آفریقا، در هفته های اخیر شاهد درگیری های خونین میان مخالفان آقای انکورونزیزا و نیروهای ارتش این کشور بوده است.