وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هزاران شهروند در پاریس به حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان اعتراض کردند

 نظرها
هزاران شهروند در پاریس به حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان اعتراض کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز شنبه هزاران تن از تظاهرکنندگان در خیابان های پاریس به حملات هوایی ترکیه که در اردوگاههای متعلق به حزب کارگران کردستان در شمال عراق انجام شد، اعتراض کردند. این حملات، همزمان با بمباران مواضع گروه داعش توسط دولت ترکیه روی داد و بسیاری از معترضان در پاریس تصاویری از قربانیان انفجار هفته گذشته در شهر سوروچ ترکیه را در دست داشتند.

صالح مصطفی یک شهروند معترض ترکیه ای فرانسوی حاضر در این تجمع می گوید: «دولت ترکیه یک بازی دوگانه را انجام می دهد. آنها می خواهند به جامعه جهانی بقبولانند که در حال مبارزه با داعش هستند، اما هدفشان بمباران کردها و ضربه زدن به آنهاست.»

لیون ادارت سایین یک شهروند دوملیتی دیگر هم که در این تجمع حضور دارد، می گوید: «ما دیدیم که دولت۶۰۰ تن را دستگیر کرده است اما واقعیت این است که در بین آنها شاید فقط ۱۰۰ عضو داعش وجود داشتند، بقیه همگی کرد بودند.»

پس از پاریس، شهرهای مارسی و نانت هم روز شنبه شاهد چنین راهپیمایی های اعتراض آمیزی بودند و روز یکشنبه نیز اعتراضها در شهر تولوز فرانسه ادامه خواهد یافت.