خبر فوری

تونل مانش، قربانگاه صدها مهاجر عاصی در فرانسه

 نظرها
تونل مانش، قربانگاه صدها مهاجر عاصی در فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تونل مانش تنها راه زمینی بین فرانسه و بریتانیا تبدیل به قربانگاه مهاجران غیرقانونی شده است که قصد ترک فرانسه را دارند.

در دو ماه اخیر نزدیک به یازده تن از این مهاجران در جریان عبور از مرز در تونل مانش جان باخته اند. در آرزوی عبور از کانال مانش، بسیاری مانند مهاجری سودانی در شهر کاله فرانسه گرفتار شده اند و شبها را در خیابان سپری می کنند.

یک مهاجر سودانی می گوید: “بیمارم، نزدیک به هفت روز است که حال بدی دارم، در بیمارستان اردوگاه تنها می توانند بیست نفر را بپذیرند. اگر دیر برسید دیگر جایی ندارد و معالجه نخواهید شد.”

در بخش بریتانیایی کانال مانش کامیونهایی که کنترل می شوند در صفهای طولانی قرار گرفته اند. دولت دیوید کامرون تدابیر ویژه ای برای مبارزه علیه مهاجرتهای غیرقانونی در نظر گرفته است و به جز مهاجران، این قوانین راننده کامیون ها را خشمگین کرده است.

یکی از آنها می گوید: “آیا باید بزودی انتظار مرگ یک راننده را داشته باشیم؟ در گذشته این امر رخ داده است. در گذشته هم دیده ایم که مهاجرانی سعی می کنند سوار کامیونها شوند و برخی از مواقع آنها مسلح و تهدیدی جدی برای راننده ها هستند.”

در ماههای اخیر صدها تن از مهاجران با عبور از دیوارهای مرزی سعی کرده اند به هر قیمتی به بریتانیا برسند. این در حالیست که دولت بریتانیا هر روز موانع مرزی را گسترش می دهد چرا که نخست وزیر این کشور گفته است قصد دارد به هر قیمتی مقابل مهاجرتهای غیرقانونی بایستد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.