خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض به حضور تل آویو در برنامه فرهنگی شهرداری پاریس

نظرها
euronews_icons_loading
اعتراض به حضور تل آویو در برنامه فرهنگی شهرداری پاریس
اندازه متن Aa Aa

اعتراض به حضور تل آویو در جشنواره تابستانی پاریس. طرفداران فلسطین روز پنج شنبه در اعتراض به یک برنامه فرهنگی شهرداری پاریس که به افتخار شهر تل آویو، پایتخت اسرائیل برگزار شد، تجمع کردند. تل آویو مهمان ویژه این برنامه فرهنگی موسوم به «تل آویو در سن» است که در ساحل رودخانه سن برگزار شد.

نیکولا شهشهانی، عضو سازمان اروپا-فلسطین می گوید: «این برنامه در چهارچوب طرح تبلیغاتی اسرائیل است، برای این که نشان بدهند اسرائیل چیزی غیر از آن بمب ها و سربازان و بازرسی هاست. تل آویو آرام، تل آویو مهربان، تل آویو دوست همجنسگرایان و اینها، همگی بخشی از تبلیغات اسرائیل است.»

با حضور پانصد نیروی پلیس، آرامش نسبی در طول اجرای برنامه حاکم شد.

مسئول تبلیغات شهرداری تل آویو می گوید: «باید بگویم که شهردار پاریس، خانم آن ایدالگو و همکارانش بسیار شجاعانه گفتند کاری به حرف مردم و شبکه های اجتماعی نداریم. گفتند تل آویو دوست ماست، اسرائیل دوست ماست. ما این برنامه را اجرا می کنیم و هیچ کس نمی تواند به ما دیکته کند که در فضای عمومی خودمان چه کاری انجام بدهیم.»

تظاهرکنندگان در اعتراض به برنامه «تل آویو در سن»، نام برنامه تجمع خود را «غزه در سن» گذاشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.