خبر فوری

ویکتور اوربان: بدون ثبت نام و بدون ویزا هیچ پناهجویی نمی تواند مجارستان را ترک کند

 نظرها
ویکتور اوربان: بدون ثبت نام و بدون ویزا هیچ پناهجویی نمی تواند مجارستان را ترک کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در جریان ملاقات روز پنج شنبه خود با رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل موضعی سرسختانه ای علیه پناهندگانی اتخاذ کرد که سیاست سهمیه بندی را نمی پذیرند. او بار دیگر خطاب به پناهجویان گفت به اروپا نیایید.

آقای اوربان با انتقاد از آلمان گفت مجارستان نمی تواند به این پناهجویان اجازه دهد بدون ثبت نام به آلمان بروند.

نخست وزیر مجارستان گفت: «یک راه حل وجود دارد و آنهم اینکه اگر آلمان واقعا آنها را دعوت کرده باید برای آنها ویزا فراهم کند. اگر آنها ویزا داشته باشند ما به آنها اجازه می دهیم کشور را ترک کنند اما بدون ویزا و بدون ثبت نام ما نمی توانیم اجازه دهیم کسی از مجارستان عبور کند.»

به گزارش خبرنگار یورونیوز رهبران اروپایی نتوانستند در طول مذاکرات با ویکتور اوربان موضع سختگیرانه او را نسبت به پناهجویان تغییر دهند.

نخست وزیر مجارستان همچنین افزود: «سهمیه بندی به این معنی است که تنها یک راه حل برای مقابله با کسانی که می خواهند به اروپا بیایند وجود دارد. باید روشن بگویم: لطفا ریسک نکنید و نیایید.»

گفته می شود که ویکتور اوربان از این هراس دارد که پناهجویان مسلمان ترکیب جمعیتی اکثرا مسیحی اروپا را تغییر دهند. با این حال دونالد توسک رئیس کمیسیون اروپا گفته است که مسیحی بودن بمعنای استقبال و گشوده بودن نسبت به دیگران است.

ژیرو شندور خبرنگار یورونیوز از بروکسل گزارش می دهد: «ویکتور اوربان تمام روز در بروکسل مشغول مذاکره بود اما رهبران اتحادیه اروپا نتوانستند او را قانع کنند که سیاست مشترک اروپا در ارتباط با پناهجویان به سود مجارستان است. او همچنان فکر می کند که اولویت، تامین امنیت مرزهای خارجی کشور است و موضوعات دیگر در درجه بعدی اهمیت هستند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.