خبر فوری

توفان شن در خاورمیانه هم کشت و هم مانع از کشتار شد

 نظرها
توفان شن در خاورمیانه هم کشت و هم مانع از کشتار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

توفان شن از روز دوشنبه بخش های گسترده ای از خاورمیانه، از جمله لبنان، سوریه، اردن و اسرائیل را فرا گرفته است. این توفان که با گرد و غبار بسیار سنگینی همراه بوده صدها نفر را در بیروت و دیگر شهرهای لبنان روانه بیمارستان کرده و دست کم جان دو نفر را گرفته است.

یک شهروند لبنانی می گوید: «ما واقعاً داریم عذاب می کشیم. اقدامات احتیاطی را جدی گرفته ایم و ماسک می زنیم، اما زباله همه جا را پر کرده و ترافیک شدیدی همه جا ایجاد شده است. وضعیت اصلاً عادی نیست.»

توفان شن در سوریه هم جان شش نفر را در اردوگاه های آوارگان گرفت. با این حال، این توفان پرواز بالگردها و هواپیماهای جنگی ارتش سوریه را نیز به حال تعلیق در آورد. در ساعات گذشته تلفاتی از بابت حملات هوایی نیروهای اسد گزارش نشده است. عملیات نظامی ارتش در حما و ادلب نیز موقتاً متوقف شده است.

تبعات این توفان در شهرهای اسرائیل هم به شدت مشهود بوده است. تعدادی از شهروندان به مشکلات تنفسی مبتلا شده اند، و رفت و آمد خودروها به دلیل کاش میدان دید رانندگان دچار مشکل شده است.

پیش بینی می شود که تا اواخر روز چهارشنبه از شدت گرد و غبار این توفان کاسته شود، و وضعیت در ساعات متعاقب آن به حال عادی بازگردد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.