خبر فوری

مهاجران بر سر دوراهی: انگشت نگاری یا فرار و گریز

 نظرها
مهاجران بر سر دوراهی: انگشت نگاری یا فرار و گریز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در نزدیکی خط آهنی که در مرز میان دو کشور صربستان و مجارستان است، روزانه می توان صدها مهاجر را مشاهده کرد که در حال حرکت از صربستان به سمت مجارستانند.

اولین منزلگاه این مهاجران و خانواده هایشان در مجارستان، اردوگاه موقتی است که تحت نظارت پلیس دایر شده است، جایی که تنها چندین چادر موقت بنا شده و هیچ امکانات دیگری وجود ندارد.

در کنار این اردوگاه، اتوبوسهایی نیز دیده می شود که آماده انتقال مهاجران به مراکز پذیرش هستند. در این مراکز از مهاجران انگشت نگاری خواهد شد. اما بسیاری از مهاجران از این کار خودداری می کنند زیرا با ثبت مشخصاتشان در مجارستان احتمالا امکان ترک این کشور و کسب پناهندگی از آلمان، کشور قدرتمند اتحادیه اروپا را از دست می دهند.

یک پناهجوی سوری که از شهر حلب آمده است، می گوید: «صادقانه بگویم، نمی دانم برای انگشت نگاری بروم که شیوه ای قانونی برای مهاجران است یا اینکه به مسیرم در تاریکی ادامه دهم.»

حدود ۱۵۰ نفر از مهاجران که مایحتاج اولیه و غذایشان به کمک داوطلبان تامین شده بود، روز پنجشنبه اردوگاه موقت را به سوی کشورهای اروپای غربی ترک کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.