خبر فوری

افزایش شمار پناهجویان پیش از اعمال قوانین جدید در مجارستان

 نظرها
افزایش شمار پناهجویان پیش از اعمال قوانین جدید در مجارستان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که بحران پناهجویان در مجارستان ادامه دارد، دولت این کشور می خواهد کار حصارکشی مرزی با صربستان را به اتمام برساند و از روز دوشنبه برخورد با «مهاجران غیرقانونی» را تشدید کند. پناهجویانی که از صربستان به مجارستان می رسند هم چنان تلاش می کنند تا با قطار از بوداپست به اتریش و سپس به آلمان و سوئد بروند.

مشاعل هاجری، دانشجوی داوطلبی که برای امدادرسانی به پناهجویان از عمان به مجارستان رفته می گوید: «ما باید تا قبل از آن که مأموران نظامی برای حل مسئله وارد عمل بشوند، هر چه سریع تر پناهجویان را از مجارستان خارج کنیم. بنابراین تا قبل از ۱۵ سپتامبر همه آنها باید هر چه سریع تر از بوداپست خارج شوند.»

با وجود آن که قسمت زیادی از حصار مرزی احداث شده، وضعیت در نزدیکی شهر جنوبی روسکه تغییری نکرده است. پناهجویان بیشتری اعم از زن و مرد و کودک با هجوم به مرز می کوشند تا در آخرین روزهای احداث حصار از نقاط نفوذپذیر آن عبور کنند.

از سوی دیگر ورنر فایمن، صدر اعظم اتریش روز دوشنبه به شدت از ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و رفتار دولت او با پناهجویان انتقاد کرد و آن را شبیه رفتار دولت آلمان نازی دانست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.