خبر فوری

شهرهای طولکرم، رام الله و بیت المقدس پرتنش تر شد

 نظرها
شهرهای طولکرم، رام الله و بیت المقدس پرتنش تر شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تنش روزهای اخیر بین فلسطینیان و نیروهای امنیتی اسرائیل با کشته دومین نوجوان فلسطینی در شهر طولکرم در شمال تل آویو شدت یافت.

بدنبال کشته شدن دو نوجوان فلسطینی در دو روز اخیر و نیز چهار شهروند اسرائیلی، شهر رام الله در کرانه باختری رود اردن و محله عیسویه در بیت المقدس پرتنش تر شده بود.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که «فرمانده نیروهای امنیتی اسرائیل را فرا خوانده و دستوراتی را برای اتخاذ تمهیدات لازم جهت مقابله و ممانعت از ترور و مجازات عاملان» صادر کرده است.

ساعاتی پیش از آن که پیکر نوجوان فلسطینی روز دوشنبه در روستای بلعا در نزدیکی شهر طولکرم تشییع شود، جنگنده های اسرائیلی مناطقی در نوار غزه را بمباران کردند. اسرائیل اعلام کرد این حمله را در پاسخ به پرتاب موشک از سوی حماس انجام داده است.

یک نماینده پارلمان فلسطین در مراسم تشییع به یورونیوز گفت: «مردم و نسل جدید ما که پس از توافق اسلو بدنیا آمده، با مقاومت خود خواهان پایان دادن به این توافقنامه است چرا که هر روز رنج می برند و تحقیر می شوند.»

نماینده جنبش فتح گفت: «آنچه ما از تمام دنیا و خصوصا اتحادیه اروپا می خواهیم گفتن حقیقت و گسیل نیروهای بین المللی برای حمایت از مردم فلسطین است.»

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز از کرانه باختری رود اردن می گوید: «خشم متقابل طرفین و افزایش تنش تهدیدی برای وضعیت موجود و بدتر شدن شرایط و خونریزی بیشتر در هر دو طرف است، مگر این که جامعه بین المللی با راه حل سیاسی مورد قبول طرفین پا در میانی کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.