خبر فوری
This content is not available in your region

الهام گرفتن دو نقاش آمریکایی از فضای کوبا

الهام گرفتن دو نقاش آمریکایی از فضای کوبا
اندازه متن Aa Aa

کرتیس سپتلی و متیو مالون، دو هنرمند آمریکایی هستند که به کوبا سفر کرده اند و صحنه هایی از این جزیره را به کمک سبک نقاشی منحصربه فرد خود به ثبت رسانده اند.

آنها یک دوگانه خلاقانه هنری از واشنگتن هستند که از سال ۲۰۰۹ تحت عنوان «دیولی نوتد پینترز» (Duly Noted Painters) با یکدیگر به فعالیت می پردازند. آنها به کوبا سفر کردند تا ضمن ملاقات با مردم، کار در فضای این جزیره دریای کاراییب را تجربه کنند.

متیو مالون می گوید: «به عنوان هنرمند ما دائم به دنبال منبع الهام هستیم و تا همین اواخر کوبا کشوری بود که کاملا از نفوذ آمریکا دور مانده بود. ما در راستای جستجویمان برای فرهنگ و مردمی که بسیار ناب به نظر می رسند، به اینجا آمدیم.»

این دو هنرمند با نقاشی کردن بر روی یک بوم، نگاه خلاقانه خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. آنها فرایند کار نقاشی خود را با نوازندگان سبک جاز مقایسه می کنند که با یکدیگر به اجرا می پردازند. این شیوه از نقاشی به آنها اجازه پدید آوردن تغییراتی شگرف را در حالت، رنگ و احساس هر تابلو می دهد و در نهایت منجر به نتایجی شگفت انگیز و غیرمنتظره می شود.

کرتیس سپتلی می گوید: «این پروژه، زندگی دوباره ای را از یکی از کارهای دیگر ما گرفته است. زندگی کردن و نفس کشیدن با مردم و در میان خرابه های معماری که تسلیم همان مردم شده اند، خود را در تصاویر ما نشان داده است. به نظر می رسد که ترکیبات زیادی در کار وجود دارد و به نظرم بیشتر نفس می کشد.»

نمایشگاهی از آثار این دو هنرمند تا پایان ماه اکتبر در گالری بروکلند آرت اسپیس (Brookland Artspace) در واشنگتن برگزار می شود. این نمایشگاه شامل نقاشی ها و طراحی های آنها در پنج سال اخیر می شود. آثار آنها با موضوع «کوبا» در نمایشگاه دیگری در ماه ژانویه به نمایش در خواهد آمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.