خبر فوری

ارتش عراق: از سرنوشت بغدادی بعد از حملات خبری نیست

 نظرها
ارتش عراق: از سرنوشت بغدادی بعد از حملات خبری نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات عراقی می گویند تعدادی از فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در جریان حملات هوایی به یک کاروان خودرو و چند موضع داعش کشته شده اند. به گفتۀ مقامات عراقی ابوبکر بغدادی را بعد از این بمباران ها با خودرویی از محل حادثه دور کرده اند اما هنوز اخبار قطعی در مورد زنده ماندن یا مرگ رهبر داعش منتشر نشده است.

ارتش عراق در بیانیه ای که روز یکشنبه در همین رابطه منتشر کرده، از حمله به خودروی ابوبکر بغدادی و تعدادی دیگر از فرماندهان داعش به هنگام عزیمت به مقر نشستی در کرابله در استان انبار خبرداده و تأکید کرده است «رهبر داعش با خودرویی از محل بمباران گریخته و از سرنوشت وی هنوز خبری در دست نیست».

همزمان چند ساختمان متعلق به داعش در استان انبار نیز توسط جنگنده های عراقی بمباران شده و تعدادی از فرماندهان داعش در این حمله کشته شده اند. حملات مذکور با همکاری نزدیک سرویس های اطلاعاتی عراق، نیروی هوایی و مشاوران نظامی ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا صورت گرفته است.

در ابتدای سال جاری نیز مقامات عراقی از مجروح شدن ابوبکر بغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی در یک حملۀ هوایی خبر داده بودند.

تصاویر زیادی از ابوبکر بغدادی در دست نیست. تاکنون تنها یک ویدئوی تصویری از ابوبکر بغدادی به هنگام اعلام خلافت خود در مسجد موصل منتشر شده و پس از اعلام خبر مجروح شدن وی در یک حملۀ هوایی نیز، داعش برای اثبات زنده بودن رهبر گروه دولت اسلامی اقدام به انتشار یک نوار صوتی منتسب به وی در ماه مه ۲۰۱۵ کرده است.

ابوبکر بغدادی که ۴۵ سال دارد پس از تصرف موصل توسط داعش خود را خلیفۀ گروه دولت اسلامی در عراق و شام معرفی کرد. آمریکا برای دستگیری یا هر گونه اطلاعی درباره محل اختفای وی مبلغ ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.