خبر فوری

لهستان در مسیر دستیابی به استقلال کامل در بخش گاز

 نظرها
لهستان در مسیر دستیابی به استقلال کامل در بخش گاز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت لهستان روز دوشنبه از یک ترمینال دریایی دریافت و تبدیل گاز مایع طبیعی موسوم به «جی ان ال» «GNL» در شهر «اشفینوویشچه» واقع در شمال غربی کشور پرده برداری کرد.

تاسیس و بهره برداری از این ترمینال در راستای برنامه دولت برای استقلال کشور در بخش گاز و عدم وابستگی به کشورهایی چون روسیه صورت می گیرد.

اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان در این باره گفت: «این یک لحظه تاریخی است. لهستان به هدف استراتژیک و اساسی خود رسیده است. سال آینده در بخش گاز و نسبت به تامین منابع گازی از شرق، صد در صد مستقل خواهیم بود.»

صرف هزینه دولت لهستان برای ساخت این ترمینال جی ان ال معادل ۷۲۰ میلیون یورو برآورد شده است. پیش بینی می شود این ترمینال ۵ میلیارد متر مکعب در سال گاز مایع را به گاز عادی تبدیل و به خط لوله های انتقال گاز کشور روانه کند.

در حال حاضر ۴۰ درصد گاز لهستان از منابه گازی روسیه، ۲۰ درصد از مناطق آسیای مرکزی و ۴۰ درصد مابقی از منابع داخلی این کشور تامین می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.