خبر فوری
This content is not available in your region

اسکار پیستوریوس از زندان به حبس خانگی منتقل می شود

نظرها
euronews_icons_loading
اسکار پیستوریوس از زندان به حبس خانگی منتقل می شود
اندازه متن Aa Aa

اسکار پیستوریوس، قهرمان آفریقای جنوبی که به «قتل غیرعمد» دوست دخترش محکوم شده است، هفته آینده از زندان به حبس خانگی منتقل می شود. بر اساس قوانین آفریقای جنوبی با توجه به این که آقای پیستوریوس یک سال از دوره پنج سال محکومیت خود را در زندان سپری کرده است، می تواند زمان باقیمانده حبس خود را تحت نظارت، در حبس خانگی بگذراند.

آقای پیستوریوس سال گذشته به دلیل آن چه قاضی «قتل غیرعمد» تشخیص داد به پنج سال زندان محکوم شد. اما دادستان به این حکم اعتراض کرده است و خواهان محکوم شدن او به «قتل عمد» است. دادگاه رسیدگی به درخواست دادستان حدود سه هفته دیگر برگزار می شود.

جسد ریوا استینکمپ، دوست دختر اسکار پیستوریوس، زمستان دو سال قبل در حمام خانه این دو پیدا شد. آقای پیستوریوس پذیرفته است که با شلیک گلوله از تفنگی که در خانه داشت دوست دختر خود را کشته است اما می گوید که او را با دزد اشتباه گرفته بود.

اسکار پیستوریوس که توانسته بود با دو پای مصنوعی در رقابتهای المپیک لندن با ورزشکاران غیر معلول به رقابت بپردازد در آفریقای جنوبی قهرمانی ملی به شمار می رفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.