وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شمار کشته شدگان فلسطینی و اسراییلی از مرز ۵۸ نفر گذشت

 نظرها
شمار کشته شدگان فلسطینی و اسراییلی از مرز ۵۸ نفر گذشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با مرگ پنج شهروند فلسطینی به دست سربازان اسراییلی در شهرهایی مانند بیت لحم، گوش اتزیون و غزه، شمار فلسطینی هایی که از آغاز ماه اکتبر در اراضی اشغالی جان باخته اند، به ۴۹ نفر رسید.

روز سه شنبه و در جریان چند حمله با چاقو توسط فلسطینی ها به اسراییلی ها، سه فلسطینی حمله کننده به ضرب گلولۀ پلیس اسراییل از پای درآمدند. چهار سرباز اسراییلی نیز در نتیجۀ این حملات مجروح شده اند. یک فلسطینی نیز که با اتومبیل خود قصد حمله به سربازان اسراییلی را داشت، به ضرب گلولۀ نیروهای اسراییلی از پای درآمد.

یک شهروند اسراییلی نیز توسط فلسطینی ها در شهر الخلیل کشته شد. به گفتۀ مقامات اسراییلی، وی پس از آنکه مورد حملۀ فلسطینی ها در این منطقه قرار گرفته، از اتومبیل خود خارج شده اما در نتیجۀ پرتاب سنگ از سوی فلسطینی ها کشته شده است. به این ترتیب شمار کشته شدگان اسراییلی به ۹ نفر می رسد.

یک فلسطینی دیگر نیز در درگیری های نوار غزه هدف گلولۀ نیروهای نظامی اسراییلی قرار گرفت و کشته شد. در تیراندازی نیروهای پلیس به اعتراض کنندگان در نوار غزه همچنین سه فلسطینی به ضرب گلوله مجروح شدند.

از آغاز ماه اکتبر، خشونت ها در اراضی اشغالی و بویژه در شهر بیت المقدس بالا گرفته که در پی آن، اسراییل اقدام به احداث دیوارهای بتونی به ارتفاع سه متر در برخی از این مناطق کرده است.