خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری رومانی: استعفای کابینه خیلی دیر بود

نظرها
رئیس جمهوری رومانی: استعفای کابینه خیلی دیر بود
اندازه متن Aa Aa

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز چهارشنبه رهبران احزاب مختلف این کشور را مامور تشکیل دولت جدید رومانی کرد.

وی در سخنانی با بیان اینکه استعفای نخست وزیر دیر اتفاق افتاد، در این باره گفت :«استعفای کابینه خیلی دیر بود. مردم جانشان را برای اینکه این کناره گیری تحقق یابد، از دست داده اند. کارهای زیادی باید انجام شود و نمی توانیم بگوییم که با تغییر دولت، تمام مشکلات رومانی بویژه مشکلات سیاسی حل خواهد شد. به کارهای زیادی نیاز داریم.»

ویکتور پونتا، نخست وزیر سابق رومانی که در پی تشدید اعتراضات در این کشور استعفا داد، اظهار امیدواری کرده است کناره گیری وی مردم را راضی کند.

وی از سوی دادستان های رومانی به فرار مالیاتی، جعل اسناد و پولشویی متهم شده و اکنون با استعفا از قدرت، زمینۀ محاکمه اش فراهم می شود. در پی رسوایی مالی ویکتور پونتا، رئیس جمهوری این کشور پیش از این خواستار کناره گیری وی از دولت شده بود اما نخست وزیر سابق رومانی با رد این خواسته، اتهامات وارده را کذب خوانده بود.

بازرسان آژانس مبارزه با فساد رومانی در ماه ژوئن گذشته و در ارتباط با همین پرونده، نخست وزیر رومانی را تحت بازپرسی قرار داده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.