خبر فوری
This content is not available in your region

روز دشوار نخست وزیر پرتغال در پارلمان

نظرها
euronews_icons_loading
روز دشوار نخست وزیر پرتغال در پارلمان
اندازه متن Aa Aa

نخست وزیر پرتغال یک روز پیش از رای گیری مهمی که در پارلمان پیش رو دارد، هشدار داد که خروج از روند اصلاحات در مسیر خواسته های منطقه مالی یورو، برای پرتغال اثرات ویران کننده ای به همراه خواهد داشت.

پدرو پاسوش کوئیلو که رهبری دولتی را متشکل از احزاب اقلیت به عهده دارد، روز سه شنبه باید در پارلمان برای حفظ کرسی ریاست دولت مبارزه کند.

چرا که احزاب چپگرا که اکثریت را در پارلمان دارند به دنبال سرنگونی دولت هستند.

نخست وزیر پرتغال می گوید: «من نمی توانم از این مساله چشم پوشی کنم که تصمیمهایی ممکن است گرفته شود که میراث چهل ساله پارلمان را بر باد بدهد.» او با اشاره به قصد احزاب مخالف دولت گفت که «بسیار نگران» این مساله است.

کاتارینا مارتینز، رهبری چپها در پارلمان را به عهده دارد که متشکل از حزب سوسیالیست و حزب کمونیست است.

خانم مارتینز گفت: «آقای نخست وزیر. امروز ما قطعا بحث عجیبی داریم. چرا که باید درباره برنامه ای از طرف دولت بحث کنیم که قبل از آغاز، به پایان رسیده است. عدم پذیرش این برنامه قبل از اجرا اعلام شده است و شما دیگر نخست وزیر نخواهید بود.»

دولت پرتغال به دنبال ادامه سیاستهای ریاضت اقتصادی است.

در صورتی که دولت کنونی پرتغال که فقط چند هفته از عمرش می گذرد سقوط کند، یکی از کم عمرترین دولتها در تاریخ این کشور لقب خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.