خبر فوری

مولن بک در کانون توجه نیروهای امنیتی بلژیک

 نظرها
مولن بک در کانون توجه نیروهای امنیتی بلژیک
اندازه متن Aa Aa

پلیس بلژیک پس از عملیات ویژه و دستگیری هفت مظنون در ارتباط با حمله های انتحاری پاریس، پنج نفر از آنها را آزاد کرد. آخرین گزارش ها حاکی است محمد عبدالسلام برادر مظنون فراری بنام صلاح عبدالسلام در میان آزاد شدگان قرار دارد. با اینحال دادستانی بلژیک روز دوشنبه اعلام کرد دو تن بدلیل ارتباط با جهادگران و برنامه ریزی برای حمله های تروریستی در بازداشت بسر می برند.

محمد عبدالسلام، برادر وی پس از آزادی گفت: «نمی دانیم برادرم اکنون کجاست. با توجه به شرایط پیش آمده نمی دانیم آیا او خودش را تسلیم عدالت خواهد کرد یا نه.»

تاکنون تلاش پلیس بلژیک برای دستگیری صلاح عبدالسلام در مولن بک در بروکسل بی نتیجه مانده است. نام مولن بک با تاریخچه حمله های تروریستی گره خورده است.

ژیرو شاندور، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «متخصصان امور امنیتی هشدار می دهند که بلژیک یکی از ضعیف ترین نقاط اروپا در مبارزه با تروریسم است. باید منتظر یورشهای دیگر نیروهای امنیتی در آینده ای نزدیک به این ناحیه بود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.