خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه جدید آلن جونز در لندن افتتاح شد

نمایشگاه جدید آلن جونز در لندن افتتاح شد
اندازه متن Aa Aa

آلن جونز٬ هنرمند بریتانیایی در تازه ترین نمایشگاه خود چهره و شخصیت کیت ماس را بن مایه کار اصلی آثارش قرار داده است. کیت ماس٬ تاپ مانکن بریتانیایی از شناخته شده ترین چهره های دنیای مد است.

آثار جونز مجموعه ای از مجسمه های هایپررئالیستی و آثاری کاملا انتزاعی است. او در مورد این نمایشگاه می گوید: «سال هاست که تندیس زن ایده ال را به تصویر می کشم. روزی با خود گفتم که اگر خطر به تصویر کشیدن یکی از مشهورترین چهره های زن ایده ال دورانم را به چالش نگیرم٬ در انجام وظیفه حرفه ای خود شکست خورده ام.»

گرچه برخی آثار این هنرمند بریتانیایی را برخورنده٬ تحریک آمیز و جنجال برانگیز دانسته اند٬ الن جونز همواره این اظهارات را رد کرده و گفته پیکر برای او مساله ای فرای این حرف ها است: «نمی دانم چطور اما به هر حال٬ چهل و پنج سال پیش برایم مشخص و قطعی شد که مساله اصلی که ذهن من را درگیر خود کرده٬ مساله پیکر و بدن است و رابطه ای که بین پیکر ها شکل می گیرد. این سوژه اصلی آثار من است.»

نمایشگاه Colour Matters تا بیست و سوم ژانویه در مرکز هنرهای زیبای Marlborough لندن برقرار خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.