خبر فوری

زوکربرگ ۹۹ درصد سهام خود در فیسبوک را به کودکان اختصاص می دهد

 نظرها
زوکربرگ ۹۹ درصد سهام خود در فیسبوک را به کودکان اختصاص می دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مارک زوکربرگ، بنیانگذار و مالک فیسبوک و همسرش روز سه شنبه ضمن اعلام خبر تولد اولین فرزند خود، از اختصاص ۹۹ درصد از سهام خود در فیسبوک به موسسۀ خیریۀ «ابتکار چان – زاکربرگ» خبر دادند. این خبر در جریان نامه ای که این پدر و مادر جوان برای نوزاد دختر خود به نام مکس نوشته و منتشر کرده اند، اعلام شده است.

بر اساس این نامه، میزان اختصاص یافته به این موسسه که در امور آموزش، بهداشت و تغذیۀ کودکان در سراسر جهان فعالیت خواهد کرد، در طول زندگی این زوج ثروتمند صرف این امور خیریه خواهد شد.

ارزش سهام این زوج در فیسبوک در حال حاضر در بازارهای مالی بالغ بر ۴۵ میلیارد دلار برآورد می شود.

زاکربرگ که از دو ماه پیش به مرخصی زایمان رفته است، با نزدیک شدن روزهای به دنیا آمدن فرزندش اعلام کرد مرخصی زایمان کارکنان فیسبوک را به چهار ماه افزایش می دهد.

مارک زاکربرگ یکی از موفق ترین مدیران در زمینۀ ارتباطات و اینترنت در سطح دنیاست و گفته می شود به دلیل شیوۀ مدیریت و نزدیکی با کارکنان فیسبوک، در میان آن ها بسیار محبوب است.

وی جوانترین میلیارد دنیا نیز لقب گرفته است و صاحب بزرگترین شبکۀ اجتماعی است که از دو سال پیش وارد بورس شد و بر ثروت خود افزود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.