خبر فوری

مردم بوئنس آیرس از کریستینا کرشنر خداحافظی کردند

نظرها
مردم بوئنس آیرس از کریستینا کرشنر خداحافظی کردند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

هزاران نفر از مردم آرژانتین چهارشنبه شب با تجمع در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور از کریستینا فرناندز کرشنر خداحافظی کردند. وی دو دوره ریاست جمهوری این کشور را به عهده داشت.

مائوریسیو ماکری، جانشین وی از حزب راست میانه آرژانتین روز پنجشنبه برای یک دورۀ چهار ساله سوگند می خورد. رئیس جمهوری جدید آرژانتین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در ماه نوامبر برگزار شد توانست دانیل سیولی را که از حمایت کریستینا کرشنر برخوردار بود، شکست دهد.

به موجب حکم دادگاه و به خواست مائوریسیو ماکری، رئیس جمهوری قبلی آرژانتین چهارشنبه شب مجبور به ترک کاخ ریاست جمهوری شد. در واکنش به همین اقدام، کریستینا کرشنر اعلام کرد روز پنجشنبه در مراسم سوگند ریاست جمهوری مائوریسیو ماکری شرکت نخواهد کرد.

نمایندگان و سناتورهای احزاب چپ این کشور نیز در همبستگی با رئیس جمهوری پیشین آرژانتین و در اعتراض به این اقدام رئیس جمهوری جدید اعلام کرده اند در مراسم سوگند مائوریسیو ماکری در کنگره حضور نمی یابند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.