وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جنگ ستارگان، منشاء میلیاردها دلار درآمد

 نظرها
جنگ ستارگان، منشاء میلیاردها دلار درآمد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هنگامی که شرکت «وال دیسنی» در سال ۲۰۱۲ کپی رایت فیلمهای جنگ ستارگان را با پرداخت ۴ میلیارد دلار از شرکت «لوکاس فیلم» خریداری کرد، کارشناسان بازار پیش بینی نمی کردند آمار مربوط به فروش فیلمها و وسایل جانبی و اسباب بازیهای مربوط به آن به رقم سرسام آوری برسد.

درآمد ناشی از اسباب بازیها و وسایل مربوط به فیلمهای جنگ ستارگان ۴.۵ میلیارد یورو، درآمد مربوط به فروش سینمایی آنها ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو، درآمد بازیهای کامپیوتری جنگ ستارگان ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو، فروش دی وی دی و دانلود آنها ۴۱۷ میلیون و در نهایت درآمد ناشی از حق پخش تلویزیونی فیلمهای جنگ ستارگان ۴۰۹ میلیون یورو ارزیابی شده است.

علاوه بر فیلمها و وسایل مربوط به جنگ ستارگان، ساخت پارکها و شهربازیهای مربوط به این فیلم درآمدزایی بالایی را به خود اختصاص داده است.

قسمت هفتم فیلم جنگ ستارگان تحت عنوان «نیرو بیدار می شود» روز دوشنبه ۱۴ دسامبر بر روی پرده سینماها در لس آنجلس رفت. پیش بینی می شود درآمد ناشی از فروش بلیطهای این فیلم به رقم بالای ۲ میلیارد دلار برسد.