خبر فوری
This content is not available in your region

مرگ یک فلسطینی به دست نیروهای اسراییل

نظرها
euronews_icons_loading
مرگ یک فلسطینی به دست نیروهای اسراییل
اندازه متن Aa Aa

یک فلسطینی روز شنبه به ضرب گلوله نیروهای امنیتی اسراییل در بیت المقدس اشغالی کشته شد.

به گفته سخنگوی پلیس اسراییل، نیروهای امنیتی به این فرد مشکوک شدند و هنگامی که قصد داشتند وسایل او را مورد تفتیش قرار دهند، وی تلاش کرد با چاقو به آنها حمله کند. قربانی، بیست و شش ساله و اهل بیت المقدس اشغالی بود اما هویت او هنوز آشکار نشده است.

حمله فلسطینی ها به شهروندان اسراییل با چاقو از ابتدای ماه اکتبر آغاز شده است و از آن زمان تا کنون بیش از ۱۳۰ فلسطینی و ۱۹ اسراییلی کشته شده اند.

همزمان دهها فلسطینی روز شنبه با تظاهرات در بیت المقدس خواستار تحویل اجساد کشته شدگان به خانوادهایشان شدند.اسراییل از تحویل جسد دهها فلسطینی خودداری می کند و آنرا بر خلاف مصالح امنیتی می داند.

همچنین صدها فلسطینی نیز در جریان تشییع جنازه یک زن در نوار باختری رود اردن علیه عملکرد اسراییل شعار دادند.این تظاهرات با دخالت نیروهای امنیتی اسراییل به خشونت کشیده شد. به گفته پلیس اسراییل، تظاهرکنندگان تلاش می کردند از حصار مرزی عبور کرده و خود را به قسمت دیگر برسانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.