وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

محدودیت رفت و آمد خودروهای شخصی در دهلی نو برای کاهش آلودگی هوا

 نظرها
محدودیت رفت و آمد خودروهای شخصی در دهلی نو برای کاهش آلودگی هوا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پایتخت هند نخستین روز سال نوی میلادی را با برنامه کاهش آلودگی هوا آغاز کرد.

این برنامه استفاده از خودروهای شخصی در دهلی نو را بر مبنای شماره پلاک آنها به یک روز درمیان محدود کرده است. پس از آنکه سطح آلاینده های موجود در هوای دهلی نو ده برابر بیش از استاندارد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام شد٬ مقام های هند تصمیم به اعمال چنین محدودیت هایی گرفتند.

یک راننده با استقبال از این طرح گفت: «امیدواریم که مردم این برنامه را دنبال کنند. اگر تردد خودروها در دهلی نو نصف شود و مردم برای خودروهای آلاینده فکری کنند و به حمل و نقل عمومی روی آوردند مطمئنا شاهد تغییراتی خواهیم بود.»

محدودیت تردد خودروها در آلوده ترین شهر دنیا به طور آزمایشی از اول ژانویه و برای دو هفته به اجرا درآمده و زمان آن از ساعت هشت صبح تا هشت شب اعلام شده است.

این طرح برخی افراد را مستثنی کرده است. خودروهایی با سرنشین زن یا کودک زیر ۱۲ سال و خودروهای حامل افراد معلول در تمامی روزها مجاز به رفت و آمد در سطح شهر دهلی نو هستند.

هزاران مامور راهنمایی و رانندگی و نیروهای داوطلب با حضور در مناطق مختلف پایتخت با افراد متخلف برخورد می کنند.

بر اساس گزارش سال گذشته سازمان جهانی بهداشت سیزده شهر از بیست شهر آلوده جهان در هند قرار دارند.