خبر فوری
This content is not available in your region

برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا

نظرها
برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

اولین دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در پالمادومایورکا برگزار شد.

اینیاکی اوردانگارین، همسر شاهزاده کریستینا متهم اصلی این پرونده نیز در این دادگاه همراه او بود. شاهزاده کریستینای ۵۰ ساله نخستین عضو خاندان سلطنتی اسپانیاست که دادگاهی می شود.

خانم کریستینا متهم است که در همکاری با همسرش اختلاس و پولشویی میلیون ها دلار اموال عمومی را از اداره مالیات پنهان کرده اند. او و همسرش این اتهامات را رد کرده اند اما به گفته دادگاه صورتی که مجرم شناخته شود به گذراندن چهار سال زندان محکوم خواهد شد.

همزمان با برپایی دادگاه گروه کوچکی نیز در محوطه بیرونی تظاهرات کردند. یکی از معترضان می گوید: «کاملا نشان می دهد که اسپانیا آماده حرکت به سمت جمهوری است. این چیزی است که مردم واقعا می خواهند. اگر امروز می توانستیم رفراندوم برگزار کنیم قطعا جمهوری پیروز بود.»

رسوایی فساد مالی شاهزاده کریستینا و همسرش هنگامی افشا شد که اسپانیا دوران بحران عمیق اقتصادی را سپری می کرد. همچنین این رسوایی به عنوان یکی از دلایل کناره گیری خوان کارلوس، پدر کریستینا از پادشاهی عنوان شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.