خبر فوری

سه فلسطینی دیگر در کرانۀ باختری کشته شدند

 نظرها
سه فلسطینی دیگر در کرانۀ باختری کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

سه فلسطینی روز سه شنبه در کرانۀ باختری به ضرب گلولۀ نیروهای اسراییلی کشته شدند. دو نفر از این کشته شدگان هنگامی که با چاقو قصد حمله به یک سرباز اسراییلی داشتند از پای درآمدند. تشکیلات خودگردان فلسطین این دو را به نام های عدنال المشتی ۱۷ ساله و محمد کاوازبه، ۲۳ ساله و از اهالی روستاهایی در الخلیل و سعیر معرفی کرده است.

یک فلسطینی دیگر نیز در جریان اعتراض در منطقۀ الخلیل کشته شد. وی ۲۱ سال داشته و ساکن اردوگاه پناهجویان در شهر بیت الحم بوده است.

سخنگوی ارتش اسراییل می گوید معترضان فلسطینی با سنگ و کوکتل مولوتف به سربازان اسراییلی حمله کردند و سربازان اسراییلی نیز با استفاده از تجهیزات ضد شورش سعی در خاتمه دادن به این خشونت ها داشته اند که در جریان آن یک فلسطینی کشته شده است.

با افزایش خشونت ها و بالا رفتن شمار کشته شدگان فلسطینی طی ماههای اخیر در اراضی اشغالی، مارگو والستورم، وزیر خارجۀ سوئد خواستار آغاز تحقیقات برای شناسایی مقصران این خشونت ها شده است.

شمار کشته شدگان فلسطینی طی چند ماه گذشته از مرز ۱۵۰ نفر گذشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.