خبر فوری

اوکراین تحریمهای جدیدی علیه روسیه وضع کرد

 نظرها
اوکراین تحریمهای جدیدی علیه روسیه وضع کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت اوکراین سبزیجات، ماهی و شیرینی های تولید روسیه را به فهرست تحریمهای محصولات روس اضافه کرد. این فهرست شامل گوشت گاو، دخانیات و شکلات می شد. در تحریمهای جدید اوکراین علیه روسیه، نام هفتاد کالای جدید به چشم می خورد.

دولت اوکراین این تحریمها را در پاسخ به تحریمهای مشابه اقتصادی روسیه علیه واردات مواد غذایی اوکراینی و تعلیق منطقه آزاد تجاری بین دو کشور وضع کرده است.

آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین می گوید: «این تدابیر، به منظور مقابله کردن با سیاستهای تهاجمی روسیه اتخاذ شده اند و از محصولات داخلی ما محافظت می کنند. سربازان اوکراینی، از مرزهای کشور مستقل ما نگهبانی می کنند و دولت از منافع اقتصادی پاسداری می کند.»

در پی بالا گرفتن تنشهای تجاری و نظامی بین اوکراین و روسیه، دولت روسیه مرزهای خود را به روی محصولات ترانزیتی اوکراین هم بست. محصولاتی که مقصد نهایی آنها کشورهای آسیای مرکزی است. اوکراین می گوید که این اقدام روسیه بر خلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.

ماریا کورنیوک، گزارشگر یورونیوز می گوید: «اوکراین از قبل شکایتی را علیه تحریمهای اقتصادی روسیه در سازمان تجارت جهانی تنظیم کرده است. کی یف امیدوار است که این پرونده شکایت علیه محصولات ترانزیتی اوکراین، در اجلاس ماه آینده میلادی بررسی شود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.