وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

قهرمانی اوژیه در رالی سوئد

 نظرها
قهرمانی اوژیه در رالی سوئد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سباستین اوژیه رقابتهای رالی سوئد را به نام خود ثبت کرد. راننده فرانسوی تیم فولکس واگن-پولو که از مرحله نخست پیشتاز بود، روز یکشنبه و در جریان مرحله پایانی این رقابتها صدرنشینی خود را حفظ و افتخار دیگری بر کارنامه رنگین خود افزود.

در مرحله پایانی اوژیه اول شد و آندریاس میکلسون با سه امتیاز کمتر، در رده دوم قرار گرفت. این سومین قهرمانی اوژیه و دومین قهرمانی پی در پی او در رقابتهای رالی سوئد بود.

هایدن پادون نیوزیلندی با اتومبیل هیوندایی «آی- ۲۰» همانند مرحله پیشین به شگفتی آفرینی خود ادامه داد و با ۲۹.۸ ثانیه اختلاف نسبت به اوژیه در جایگاه دوم کلی این رقابتها ایستاد. اُستربرگ نروژی هم با اتومبیل فوردفیستا و ۵۵.۶ ثانیه اختلاف، به عنوان نفر سوم روی سکو رفت.

با توجه به گرمای بی سابقه هوا در جنگل های شمالی سوئد و عدم ضخامت کافی یخ جاده، برگزارکنندگان ۹ مرحله از مجموع ۲۱ مرحله این دوره را لغو کردند. سباستین اوژیه در ۶ مرحله از ۱۲ مرحله برگزار شده، به مقام نخست دست پیدا کرد.