خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت هنر هفتم در اروپا

نظرها
euronews_icons_loading
وضعیت هنر هفتم در اروپا
اندازه متن Aa Aa

این هفته در برنامه سخن شما لئا از پاریس پرسیده است: «بزودی مراسم اهدای جوایز اسکار، جشن بزرگ سینمای امریکا برگزار می شود. هنر هفتم در اروپا چه وضعیتی دارد؟»

در اروپا سالن سینما فراوان است و همه نوع فیلم در این سالنها به نمایش در می آید

کلود اریک پوآرو، مدیر سینما یورپ پاسخ می دهد: «در سال ۲۰۱۵ استقبال تماشاگران از سینما در سرتاسر اروپا وضعیت خوبی داشته است چون میزان فروش بلیط در تمام بازارها، برای تمام کشورها و تمام ژانرها/گونه های سینمایی پنج درصد افزایش داشته است. با توجه به راه های دیگری که برای دیدن فیلم ها از طریق شبکه و یا حتی داونلود نسخه های غیرقانونی وجود دارد، این افزایش خبر خوبی برای صنعت سینمای اروپاست. هر سال در اروپا نزدیک به ۱۵۰۰ فیلم تولید می شود. توزیع این فیلم ها در فراسوی مرزها و صادر کردن آنها بخش مشکل کار است. در این زمینه جا برای پیشرفت وجود دارد. باید یاد بگیریم فیلم های متنوع تر مطابق با سلایق گوناگون تولید کنیم.

وی می افزاید: «البته امسال سه فیلم اروپایی هم نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی هستند. به همین دلیل، به نظرم نباید خیلی هم خودمان را دست کم بگیریم : در اروپا سالن سینما فراوان است و همه نوع فیلم در این سالن ها به نمایش در می آید. تعدادی از سالنها ۸۰ درصد اوقات فیلمهای بسیار پرفروش آمریکایی را نمایش می دهند اما برخی سالن های دیگر هم هستند که فیلم های مستقل را به نمایش می گذارند و فروش خوبی هم دارند. و [فکر می کنم] تولید این نوع فیلم هاست که باید ادامه پیدا کند و حمایت شود زیرا مخاطبان سینما در اروپا همیشه انتظار دارند بتوانند چنین فیلم هایی را نیز ببینند.»

شما هم می توانید پرسشهای خود را در وبسایت برنامه مطرح کنید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.