خبر فوری
This content is not available in your region

ادای احترام ژاپنی ها به قربانیان در سالروز وقوع سونامی و فاجعه اتمی فوکوشیما

نظرها
ادای احترام ژاپنی ها به قربانیان در سالروز وقوع سونامی و فاجعه اتمی فوکوشیما
اندازه متن Aa Aa

ژاپن روز جمعه و در سالروز وقوع زمین لرزه و سونامی ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی به قربانیان این حوادث ادای احترام کرد.

در توکیو در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه به وقت محلی که لحظه آغاز این حوادث بود، مراسمی ویژه با حضور خانواده امپراطوری و همچنین اعضای دولت برگزار شد. هزاران نفر از شهروندان این کشور نیز در مناطق مشرف به سرزمینهای آسیب دیده در شمال شرق این کشور جمع شدند و به نیایش برای قربانیان پرداختند.

در ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی برابر با ۲۰ اسفند ۱۳۸۹ شمسی زلزله ای به قدرت ۹ ریشتر بخش بزرگی از ژاپن را به لرزه درآورد. شدت این زمین لرزه باعث ایجاد سونامی و امواج سهمگینی به ارتفاع ۱۵ متر شد. برخی از شهرهای ساحلی این کشور در آب فرو رفتند و بیش از ۱۶۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شدند. در پی آن سه راکتور هسته ای فوکوشیما به دلیل از کار افتادن خنک کننده ها منفجر شدند و برای سالها، محیط زیست این منطقه را آلوده به امواج رادیواکتیو کردند.

آمار رسمی کشته شدگان این حوادث پس از پنج سال به بیش از بیست هزار نفر رسیده و با توجه به تشعشعات اتمی حاصل از انفجار راکتورهای نیروگاه هسته ای، پیش بینی می شود که شمار قربانیان همچنان افزایش یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.