خبر فوری

تظاهرات هواداران و مخالفان رییس جمهور ونزوئلا در کاراکاس

 نظرها
تظاهرات هواداران و مخالفان رییس جمهور ونزوئلا در کاراکاس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مخالفان دولت ونزوئلا که اکثریت کرسیهای پارلمان را در دست دارند، با تظاهرات در حومه کاراکاس، خواهان استعفای نیکولاس مادورو، وارث ایدئولوژی چپگرای هوگو چاوز شدند.

معترضان به خصوص به وضعیت اقتصادی کشورشان اعتراض داشتند.

یکی از آنها می گوید: “من اینجا هستم تا از امضای خودم، حضور خودم و رای خودم دفاع کنم. من خواهان پایان حاکمیت این رییس جمهور فاسد هستم. او ونزوئلا را نابود کرد.”

دیگری هم می گوید: “این پیامی است که ما به همه جهان می فرستیم و آن این است که دوره مادورو به پایان رسیده است. مردم به خیابانها آمده اند و تا زمانی که نیکولاس مادورو استعفا ندهد به خانه هایشان باز نخواهند گشت.”

این در حالی است که هزاران تن از طرفداران نیکولاس مادورو با تظاهرات در مرکز کاراکاس، شعار “مادورو بمان“، “یانکی ها به خانه هایتان بازگردید” را سر دادند.

آقای مادورو هم با ایراد سخنانی در میان هواداران خود ضمن تاکید بر این که تا روز آخر در قدرت باقی خواهد ماند، سیاستهای آمریکا در قبال کشورش را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: “ما صدقه نمی خواهیم. ما حقمان را می خواهیم. یک دولت خارجی نمی بایست ونزوئلا را تهدید کند. امپراطوری یانکی ها نمی بایست ونزوئلا را تهدید کند.”

دولت آمریکا اخیرا ونزوئلا را تهدید بزرگی علیه امنیت این کشور خوانده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.