وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مهاجران، قربانی رودخانه مرزی مقدونیه

 نظرها
مهاجران، قربانی رودخانه مرزی مقدونیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هشت مهاجر که از ترکیه عازم یونان بودند، روز دوشنبه در اثر واژگون شدن قایقشان در دریای اژه ناپدید شدند. سه مهاجر دیگر نیز که به دلیل بسته شدن مرز مقدونیه در تلاش بودند از طریق رودخانه مرزی گوگلیا در جنوب شرق مقدونیه، راهی به سوی شمال و غرب اروپا بیایند، در سیلاب این رودخانه غرق شدند.

در اردوگاه ایدومنی نیز حدود ۱۴ هزار مهاجری که خود را به مرز یونان و مقدونیه رساندند، با وجود بسته شدن راه بالکان و سرمای شدید و بارانی بودن منطقه، حاضر به ترک مناطق مرزی نیستند و امیدوارند تصمیم جدیدی درباره سرنوشت آنها گرفته شود.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز یکشنبه وضعیت اردوگاه ایدومنی را برای زندگی غیرممکن خواند. پس از دو روز بارش بدون توقف باران، گل و لای سراسر این اردوگاه را در خود فرو برده است.

قرار است طی روزهای پنجشنبه و جمعه، بار دیگر سران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل به گفتگو بنشینند و توافقات در زمینه مدیریت بحران پناهجویان را نهایی کنند.