خبر فوری

نگرانی و سرگردانی پناهجویان در آستانه اجرای طرح اخراج آنها از یونان

نظرها
نگرانی و سرگردانی پناهجویان در آستانه اجرای طرح اخراج آنها از یونان
اندازه متن Aa Aa

با قطعی شدن توافق اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازپس فرستادن پناهجویان غیرقانونی از یونان به ترکیه٬ صدها تن از آنها که در اردوگاه های یونان روزگار می گذرانند تلاش کرده اند تا راه فراری بیابند به امید اینکه به ترکیه فرستاده نشوند.

یکی از آنها که سوری است در بندر جزیره خیوس می گوید: «اخراج ما اشتباه بزرگی خواهد بود. ما خطرات زیادی را به جان خریدیم به خصوص در راه ترکیه به یونان. ما به طور قاچاقی از ترکیه به اینجا آمدیم. نمی توانیم به آنجا بازگردیم. اگر ما را به آنجا بفرستند مجبور خواهیم شد باز هم تلاش کنیم تا همان راه را برگردیم چون ما برای حفظ جانمان فرار کردیم. ما نمی خواهیم در ترکیه یا یونان بمانیم. ما می خواهیم به آلمان یا اتریش برویم.»

طی بیست و چهار ساعت اخیر بیش از ۷۰۰ پناهجو اردوگاه خیوس را ترک کرده اند و در حال حاضر در این جزیره که چند ده کیلومتری با مرز ترکیه بیشتر فاصله ندارد سرگردانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.