خبر فوری
This content is not available in your region

پوتین اتهام پولشویی به موسیقیدان روس را رد کرد

نظرها
پوتین اتهام پولشویی به موسیقیدان روس را رد کرد
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در واکنش به اسناد پاناما با تکذیب اتهام فساد مالی گفت که مخالفان وی می خواهند این کشور را بی ثبات کنند.

بر اساس اسناد منتشر شده، تعدادی از نزدیکان آقای پوتین به میلیاردها دلار پولشویی تحت حمایت بانک روسیه متهم هستند.

در این رابطه دو شرکت متعلق به سرگئی رولدوگین، نوازنده حرفه ای ویولن سل است. وی از سهامداران جزء بانک روسیه به شمار می آید.

آقای پوتین گفت: «رئیس جمهوری روسیه دوستی دارد که کاری کرده است. ممکن است که فساد باشد ولی چه فسادی؟. هیچ. سرگئی رولدوگین تنها یک موسیقیدان نیست. او در میان هنرمندان روسیه جایگاه بالایی دارد و سهام دار جزء یکی از شرکت ها است. او درآمدی در انجا دارد ولی این درآمد میلیاردها دلار نیست. مزخرف است.»

آشنایی این موسیقیدان با رئیس جمهوری روسیه به دوران نوجوانی آنان در سال ۱۹۷۷ میلادی باز می گردد. دفاع رئیس جمهوری روسیه از وی در حالی است که این نخستین بار است که از زمان انتشار اسناد محرمانه شرکت حقوقی موساک فونسکا آقای پوتین واکنش نشان می دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.