خبر فوری

پرتاب گاز اشک آور در جشن آغاز به کار رئیس جمهوری جدید کوزوو

 نظرها
پرتاب گاز اشک آور در جشن آغاز به کار رئیس جمهوری جدید کوزوو
اندازه متن Aa Aa

مراسم جشن آغاز به کار هاشم تاچی رهبر حزب دموكراتیك كوزوو بعنوان رئیس جمهوری جدید روز جمعه در پریشتینا پایتخت برگزار شد.

قبل از این مراسم، شماری از هواداران حزب مخالف به جایگاه مهمانان گاز اشک آور پرتاب کردند. حزب «جنبش خود گردانی» مسئولیت حوادث امروز را پذیرفته است.

به گفته شاهدان عینی در جریان این مراسم پلیس چند نفر را بازداشت کرده است.

این مراسم در غیبت نمایندگان احزاب اپوزیسیون كوزوو و بدون هیچ وقفه ای برگزار شد. آنها انتخابات ۲۶ فوریه را تحریم کرده بودند و روز گذشته نیز در مراسم سوگند رئیس جمهوری جدید حضور نداشتند.

هاشم تاچی در جمع مهمانان گفت :«امروز مهمترین نبرد ما تلاش برای عشق و احترام به یکدیگر است. برای رسیدن به این هدف من به سوی شما می آیم و تردید نداشته باشید که بدون آنکه خدشه ای بر آن وارد شود به هدفمان خواهیم رسید.»

احزاب اپوزیسیون، مخالف توافق صورت گرفته میان كوزوو با صربستان بر سرعادی سازی روابط دوجانبه هستند. به باور آنها به موجب این توافق که در بروکسل حاصل شده به مناطق صرب نشین در كوزوو استقلال بیشتری داده می شود. از این رو آنها به شکل های مختلف مانع از تصویب این توافق در پارلمان شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.