خبر فوری
This content is not available in your region

دزدی برای رفع گرسنگی جرم نیست

نظرها
دزدی برای رفع گرسنگی جرم نیست
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی ایتالیا روز سه شنبه با صدور حکمی اعلام کرد که دزدی مواد غذایی برای رفع گرسنگی جرم نیست.

بالاترین مرجع قضایی ایتالیا این حکم را در پرونده رومن اوستریاکوف صادر کرده است؛ مرد بی خانمان سی ساله ای اوکراینی تبار که به اتهام دزدیدن مواد غذایی به ارزش ۴ یورو برای سیر کردن خود، سه بار مقابل دادگاه ایتالیا حاضر شده است.

او در سال ۲۰۱۱ میلادی به جرم تلاش برای دزدیدن قطعه ای سوسیس و دو تکه پنیر از یک فروشگاه مواد غذایی در شهر جنوا واقع در شمال ایتالیا دستگیر شد. یک مشتری خبر دزدی او را به ماموران امنیتی فروشگاه رساند.

رومن اوستریاکوف، به شش ماه زندان و جریمه ای صد یورویی محکوم شد. جریمه ای که قادر به پرداخت آن نبود. قضات دادگاه تجدید نظر درخواست تخفیف مجازات او را رد کردند اما درنهایت دیوان عالی کشور با تاکید بر جنبه های انسانی، این حکم را لغو کرد.

دیوان عالی کشور ایتالیا در حکم نهایی یادآور شد که وضعیت متهم و شرایطی که باعث شده او دست به سرقت غذا بزند، قابل درک است. او به دنبال پاسخگویی به یک نیاز فوری بوده است زیرا نمی توان بدون غذا زندگی کرد.

دیوان عالی کشور همچنین افزوده است که در یک کشور متمدن حتی بدترین انسانها نیز نباید از گرسنگی بمیرند.

روزنامه های ایتالیایی ضمن استقبال از این حکم، به افزایش فقر و نابرابری ها در جامعه ایتالیا اشاره کرده اند و اینکه هر روز در ایتالیا ۶۱۵ نفر در زیر خط فقر قرار می گیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.