خبر فوری

جمالا، پیروز شصت و یکمین دوره یوروویژن

 نظرها
جمالا، پیروز شصت و یکمین دوره یوروویژن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جمالا، خواننده اوکراینی برنده شصت و یکمین دوره مسابقه آواز یوروویژن سال ۲۰۱۶ شد.

ترانه این آهنگ مضمونی تاریخی دارد و داستان کوچ اجباری تاتارها از جزیره کریمه در دوران استالین را روایت می کند. موضوعی که هدف انتقاد برخی از جمله مقامات روسیه قرار گرفته است.

جمالا پس از دریافت جایزه گفت: «این هم افتخار بزرگی برای من است و هم مسئولیت من را سنگین تر می کند. می دانید مطمین بودم اگر حقیقت خوانده و گفته شود، مردم تحت تاثیر قرار می گیرند.»

با اینکه نماینده اوکراین در نهایت مقام اول این دور از مسابقات را کسب کرد، اما ترانه اجرا شده توسط نماینده استرالیا بالاترین رای هیات داوران را به خود اختصاص داد.

اجرای نماینده روسیه و به ویژه نورپردازی صحنه نیز به شدت مورد توجه قرار گرفت و با اینکه این کشور از دید بینندگان رتبه اول را کسب کرد اما در نهایت مقام سوم را به دست آورد. خواننده گروه روس گفت: «ما خیلی برای حضور قدرتمند کشورمان تلاش کردیم و فکر می کنم موفق شدیم، حداقل اینکه بینندگان اروپایی ما را سزاوار مقام اول دانستند و این خیلی مهم بود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.