خبر فوری

فیفا «مثلث فساد» را افشا کرد

نظرها
فیفا «مثلث فساد» را افشا کرد
اندازه متن Aa Aa

فیفا می گوید سپ بلاتر، ژروم والک و مارکوس کاتنر با سوء استفاده از موقعیت خود در زمان فعالیت در این سازمان در مجموع حدود ۷۰ میلیون یورو به جیب زده اند.

وکلای فدراسیون بین المللی فوتبال روز جمعه با وارد کردن این اتهامات به رییس پیشین فیفا، دبیرکل سابق و همچنین قائم مقام آلمانی-سوییسی او، ادعا کردند در نتیجه تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که این سه تن طی پنج سال گذشته در «همکاری و همفکری» با یکدیگر از راههایی همچون افزایش دستمزد و اختصاص پاداش های نجومی به خود، این مبلغ هنگفت را تصاحب کرده اند.

این در حالیست که این سه چهره مشهور دیگر در فیفا سمتی ندارد. سپ بلاتر شش سال محروم شده و پرونده او در سطح دادگاه حکمیت ورزش، در مرحله تجدیدنظر در جریان است. ژروم فالک هم در ماه فوریه دستکم برای ۱۲ سال از فعالیت های فوتبالی محروم شد. مارکوس کاتنر نیز ماه گذشته در ارتباط با پرونده پاداش های مشکوک و هنگفت خود از فیفا اخراج شد.

فیفا نتایج تحقیقات اولیه خود را در اختیار دادستانی سوییس گذاشته و مقامات قضایی آمریکا را نیز در جریان جزئیات ماجرا قرار داده است. در همین ارتباط مقر فیفا در سوییس روز پنجشنبه تحت بازرسی ماموران قضایی سوییس قرار گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.